İçeriğe geç

App Store’da Bulunan En Eğlenceli 6 Ücretsiz Oyun

Mobil oyun hayatımızın her yerinde. Akıllı telefonların günlük hayattaki kullanım düzeyi çok arttı, bunun sebebi akıllı telefonlardan günlük yaşantımızda birçok konuda faydalanabiliyor olmamızdır. 

 Akıllı telefonların kullanım alanlarından biriside oyun oynayarak eğlenceli vakit geçirmektir. Akıllı telefon sektörü son yıllarda çok gelişti ve üstün özelliklerle donatılmış telefonlar piyasaya sürüldü. Bu durumun sonuçlarından biriside aynı şekilde büyüyen ve gelişen mobil oyun sektörü oldu. Artık mobil telefonlarınızı neredeyse bir el oyun konsolu gibi değerlendirebiliyor ve el oyun konsoluna ait oyun kalitesinde geliştirilmiş mobil oyunları oynayabiliyoruz. 

PUBG Mobile 

oyun

 Eğer ki mücadeleyi, aksiyonu ve adrenalini seviyorsanız size en uygun mobil oyunlardan birisi kesinlikle çevrimiçi oyuncuların eş zamanlı olarak mücadele ettiği PUBG Mobile oyunudur. 

 Öncelikle şunu belirtelim ki PUBG Mobile oyunu, bilgisayarda veya oyun konsollarında oynadığınız PUBG oyununun muhteşem bir mobil versiyonu. Aynı anda 100 tane çevrimiçi oyuncunun bir uçakta başladığı oyunda, uçak haritanın üzerinden geçerken istediğiniz bir noktada uçaktan atlayarak istediğiniz bir noktaya iniş gerçekleştiriyorsunuz. Oyunun başında hiçbir ekipman veya silahınız olmadığı için öncelikle çevreyi dolaşıp yerden sizin için gerekli olan silah, ekipman ve sağlık öğelerini topluyorsunuz. Eğer artık mücadeleye hazırsanız rakiplerinizle çatışarak oyunun sonunda hayatta kalan son oyuncu olmaya çalışıyorsunuz, tabi tüm bu olanlar gerçekleşirken sürekli daralan bir oyun alanının içinde bulunmak zorundasınız. 

 İster bireysel olarak ister arkadaşlarınızla takım halinde oynadığınız PUBG Mobile oyunu, eğlenceli vakit geçirmeniz için iyi bir tercih. 

League of Legends: Wild Rift 

oyun

 MOBA (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) tarzındaki oyunları seviyorsanız Wild Rift oyunu tam size göre bir oyun. 

 Wild Rift oyunu, bilgisayarda çok büyük oyuncu kitlelerine ulaşmayı başarmış olan League of Legends oyununun çok başarılı bir uyarlaması olan mobil versiyonu. Normalde birçok oyunun mobil versiyonu aslından çok uzak ve basit oyunlar iken Wild Rift oyunu, mobil cihazınızda League of Legends oyununu neredeyse birebir oynamanızı sağlayan çok başarılı bir oyun. 

 Oyun başlarken herkesin haritada oynayacağı alanı (pozisyonu) seçtiği ve bu doğrultuda o oyunda oynayacağı karakteri seçtiği oyunda pozisyon ve pozisyona uygun karakter seçimi çok önemli bir unsur. 

 5 oyuncuya karşı 5 oyuncu şeklinde eş zamanlı olarak 10 oyuncunun mücadele ettiği oyunda amaç basit, yeteneğinizi ve takım stratejinizi birleştirerek karşı takımın ana üssünü yok etmek. 

Otobüs Simulator: Ultimate 

oyun

 Eğer ki bilgisayarda Euro Truck Simulator 2 oyununu severek oynayan biriyseniz Otobüs Simulator: Ultimate oyunu tam size göre, çünkü oyunun sistemi çok benzer. 

Otobüs Simulator: Ultimate oyunu, adından da çıkarım yapabileceğiniz üzere bir otobüs sürme simülasyonu oyunudur. 

 Şehirlerarası yollarsa garlara uğrayıp yolcuları indirip bindireceğiniz bu oyunda amansız yollarda direksiyon sallayıp stres atacaksınız. 

Dream League Soccer 2022 

oyun

 Eskiden PSP oyun konsolunda oynadığımız futbol oyunu tadını mobil cihazımıza indirdiğimiz Dream League Soccer 2022 oyunu ile tekrardan alabiliriz. Dream League oyununda dilerseniz ekrana sanal butonlar koyma seçeneğini seçerek sanal tuşlar ile oyunu oynayabilmeniz mümkün. 

 Oyunun başında orta seviye rastgele bir kadro ile maçlara başlıyoruz. Maçlardan ve turnuva gibi etkinliklerden kazandığımız paralar ile transfer yapıp takımımızı istediğimiz gibi şekillendirebiliyoruz. Dilerseniz online olarak gerçek rakiplere karşı oynayabildiğiniz Dream League mobil cihazınızda futbol oyunu oynama keyfini yaşatıyor. 

Asphalt 9: Legends 

oyun

 Eğer konu araba yarışı ise yıllardır mobil platformdaki en iyi seri Asphalt serisi diyebiliriz. 

Asphalt serisi Asphalt 9 oyunu ile çıtayı daha da yükseğe çıkarmış. Muhteşem grafikleri ve oynanışı açısından Asphalt 9 oyunu size mobil cihazınızda sanki bir el konsolunda kaliteli bir araba yarışı oynuyor hazzını yaşatmayı başarıyor. Ayrıca oyunda kullanılan arabaların iyi seçilmiş olması ve çeşitliliği oyunu çok daha iyi kılıyor. 

Brawl Stars 

oyun

 Brawl Stars oyunu her biri kendi saldırı özelliklerine ve yeteneklerine sahip karakterleri barındıran, birçok farklı oyun modunu içeren ve karakteriniz aracılığı ile karşı rakibi veya takımınız aracılığı ile rakip takımı yok etmeniz odaklı bir oynanışa sahip MOBA türünde bir oyundur. Savaşçılar özel güçlere sahiptir ve sizler rakip savaşçılara saldırdıkça süper gücünüzü doldurursunuz, özel güçlerinizi kullandığınızda ise karşınızdaki rakiplere büyük hasarlar verirsiniz. Brawl Stars hem eğlenmek hem de rekabet edebilmek adına muazzam bir oyun. 

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.