İçeriğe geç

Blog Yazarak Para Kazanmak

blog
Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak yüksek miktarlarda ve rahatça gelir elde edebilmenin yollarından biridir. Bunun yapılması gereken tek şey bir web sitesi oluşturarak başlamaktır.

Ayrıca buna ek olarak oluşturduğunuz bloglarınız İngilizce içeriklerle oluşturulursa dolar ve Euro üzerinden para kazanacağınız için daha yüksek miktarlar kazanmak mümkündür. Blog yazmak insanlar için bir hobi ve eğlence gibi görünse de bu işi ilerleterek profesyonel bir boyuta taşıyanlar için ciddi bir gelir kapısı olmaktadır.

Bu sebepten ötürü blog yazarak para kazanmak eğlence ve hobilerinizi yazabileceğiniz bir alan iken bunun yanında da para kazanmanıza katkı sağlamaktadır. Bu katkı küçük miktarlar değildir. Ciddi paralar kazanılmaktadır.

 Bloger temelleri Google’a dayanmaktadır ve uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Oluşturulan web sitelerinde çeşitli reklamlar alınarak bu yolla da para kazanılmaktadır. Bu yöntemlerden en garantili olanı Google’ın Adsense reklamlarıdır.

Ödeme sorunu yaşamadan paranızı rahatça alabileceğiniz bir Google alt şirketidir AdSense.

Bunlara ek olarak da blogg sitenizi geliştirdikten sonra satış ortaklıkları yapabilir ve markalarla çalışarak da para kazanabilirsiniz.

İlk olarak yapılması gereken şey Google’a girerek bir blogger sitesi oluşturmaktır. Siteyi oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalarda bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri blog sitenizin ismidir. Daha sonra bu blog sitesi için domain adresi alacağınız için belirlediğiniz isim “.com” uzantısına uygun olursa web sitenizin ziyaretçi trafiği için daha olumlu bir etkisi olur.

Blog sitesini açarak site ismini belirledikten sonra sitenizin içerisinde düzenleme yapmaya geçebilirsiniz. Sol üst sekmeden temalar kısmına gelerek blogerin size sunduğu temalardan yararlanabilirsiniz. Bu temaları beğenmezseniz Google’dan alternatif temalar bulmanız mümkündür. Tema düzenlemesi oldukça önemlidir. Çünkü Google’dan Adsense için reklam başvurusu yapmanız gerektiği zaman temanın kullanıcı deneyimine uygun olmasına dikkat edeceklerdir.

Blog içindeki olması gereken kısımlar

Bu işlemleri de bitirdikten sonra oluşturulan blogger sitesi için “İletişim formu”, “künye”, “hakkında”, “gizlilik politikası” ve “telif hakkı” sayfalarını da oluşturmanız gerekmektedir. Bunun sebebi Adsense’nin size reklam verirken önem verdiği noktalardan olmasıdır. Oluşturduğunuz blog sitesini ne kadar ciddiye aldığınızı göstermektedir. Bunların yanında blog sitenize sosyal medya hesapları oluşturmanızda da fayda var.

Açılan blogdan para kazanma, Adsense

Bu işlemlerde bittikten sonra siteniz için içerik oluşturma vakti geldi. İçerik oluşturup blogdan para kazanmak için dikkat etmeniz gereken temel noktalar bulunmaktadır. Bunlar, SEO uyumuna uygun olarak yazılan içerikler olmalıdır. Sebebi ise, yazdıklarınızın Google’da üst sıralara çıkabilmesini sağlamaktır. Bu sayede içerikleriniz daha çok tıklanma alarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

İçeriklerinizi de oluşturduktan sonra artık blog siteniz hazır demektir. En az 20 civarı içerik oluşturmanızda fayda var. Sebebi ise, Adsense başvuru yaptığınızda size reklam vermeyi daha kolay hale getirmesidir.

Ardından AdSense başvuru yaparak size dönüş yapmalarını beklemelisiniz. Gereken emeği ve özeni göstererek oluşturduğunuz blog sitesinden yüksek miktarlar kazanabilirsiniz.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.