İçeriğe geç

Çekim Yasası İle İstediğiniz Her Şeye Ulaşın!

çekim yasası
Çekim Yasası

 Hepimizin hayatı boyunca hayal ettiği şeyler olur. Hayallerimizin gerçek olması noktasında çoğu zaman umutsuz ve negatif düşünürüz. Böyle yaptığımız zaman ulaşmak istediğimiz şeyi kendimizden uzaklaştırırız. Pozitif düşünmek ise hayallerimizin gerçek olması konusunda en büyük ilham kaynağımızdır. Evrene olumlu mesaj göndermeniz halinde siz de istediklerinizi elde edebilirisiniz. Siz evrende bir enerjisiniz ve istediğiniz herhangi şey de bir enerji olduğundan sürekli olumlu düşünerek o şeyi kendinize yavaş yavaş çekebilirsiniz. Buna çekim yasası denir ve istikrarlı şekilde uygulandığı zaman mükemmel sonuçlar ortaya çıkar. Peki çekim yasası ile hayallerinize nasıl ulaşacaksınız?  

İlk Kural: İnanın Ve Hissetin! 

 Eğer olmasını istediğiniz bir şey varsa gerçekleşeceği kesinmiş gibi bakın. Hayal ettiğiniz şeyin mutlaka bir gün olacağına inanın. Bu işin sırrı her gün gözlerinizi bir süre kapatarak istediğiniz şeye ciddi şekilde odaklanmaktır. Bunu yaparken asla olumsuz düşüncelere yer vermemelisiniz. Bu, evrene negatif mesaj gönderilmesine neden olacaktır. Gözleriniz kapalı bir şekilde bir süre hayallere dalın. Kendinizi olmak istediğiniz yerde hayal edin. Örneğin; yurt dışında yaşamak istediğiniz bir ülke var ve bunun için çabalıyorsunuz. O zaman bu odaklanma sırasında kendinizi o ülkede gezinti yapıyorken net bir şekilde hayal edin. Görüntülerin gerçekmiş gibi hayal edilmesi çekim yasasının en önemli kuralıdır. Acaba oraya gidebilecek miyim? Ya bir olumsuzluk olursa? gibi düşüncelere asla yer vermeyin. ”Ben zaten o ülkede yaşıyorum ve güzel bir hayatım var ” şeklinde hayal kurun. Orada olmak size nasıl hissettirecekse o an öyle hissedin. Bu işlemi hayaliniz gerçek olana kadar her gün bıkmadan yapın. Bunu yaparken derin derin nefes almayı ihmal etmeyin. Günün geri kalanında ise hayalinizi serbest bırakın. Ama aynı zamanda da kesin olarak gerçekleşeceği düşüncesinden asla vazgeçmeyin. Hatta kendinizi o hayaliniz bir süre sonra gerçekleşecekmiş gibi hazırlıklar yapın. 

 Gitmek istediğiniz ülkenin İngiltere olduğunu varsayalım. Oraya gittiğiniz zaman bisiklete binip şehri turlamanın ya da Londra’da, kahvenizi elinize alıp mağazaları gezeceğinizin planlamalarını yapın. İngilizce’yi su gibi konuştuğunuza inanın ve kendinizi konuşuyorken hayal edin. Bir süre sonra gidecekmiş gibi beyninizi oraya şartlayın. İsteğinizin gerçekleşmeme olasılığını asla aklınızdan geçirmeyin. Siz gidecek ve orada yaşayacaksınız! Siz evrende bir enerjisiniz ve İngiltere de bir enerji. O zaman oraya negatif titreşim göndermenin size faydası olmayacaktır. Eğer sürekli, gitmenizin çok zor olacağından, önünüzde birçok engeller bulunduğundan yana düşüncelere kapılırsanız. Kusura bakmayın. Hayalinizin gerçek olma olasılığı yoktur. Theodore Roosvelt’ın ”İnanmak başarmanın yarısıdır” sözü çekim yasasının kısaca özetidir aslında. 

çekim yasası
Çekim Yasası

İkinci Kural: Rahatlayın 

 Pozitif düşünmeye yardımcı olan önemli bir faktör de elbette ki stresten uzak bir yaşam tarzı seçmektir. Eğer halihazırda gerçekleşmesini arzu ettiğiniz şey varsa, zihninizi rahatlatmanız ve stresten arınmanız sizin için faydalı olacaktır. Gün içerisinde 15-20 dakika yoga yapabilirsiniz. Bu sırada sahip olduğunuz şeyleri düşünün ve evrene teşekkürlerinizi iletin. Sağlıklı olduğunuz için, mutlu bir aileye sahip olduğunuz ya da başarılı bir kariyeriniz olduğu için şükredin ve minnet duyun. Kendinizi gevşemiş hissedin ve rahatlayın. Sakin müzikler dinleyin ve hobilerinize yönelin. Uzun zamandır yapmak istediğiniz şeyler varsa denemeyi daha fazla ertelemeyin. Dedikodunun bulunduğu ortamlardan uzak durun. Tüm bunlar sizi daha pozitif bir insana dönüştürerek hayallerinize ulaşmanızı daha da kolay hale getirecektir.  

Üçüncü Kural: Çekim Yasası ile Her Olumsuzdan Olumlu Çıkarımlar Yapın 

 Bu aslında ”bardağın dolu tarafını görün” şeklinde özetlenebilecek bir kuraldır. Bazı insanlar sürekli hayattan şikayet eden ve olumsuz konular üzerine odaklanan kişilerdir. Onlar için günlük hayatta ters giden bir takım ufak tefek şeyler bile günlerinin negatif geçmesine sebep olacak niteliktedir. Bu tarz insanların hayatında devamlı negatif şeyler olur. Çünkü daima negatif düşündükleri için evrene olumsuz yönde titreşim gönderiyorlardır. Bu durumda evrenden gelen geri dönüşüm de elbette yine negatif olacaktır. Bu yüzden hayallerinizin gerçek olması adına ve hayatınızın çoğu zaman daha da yolunda gitmesi için her zaman pozitif düşünmeli ve mutlu olacak sebepler bulmalısınız. Örneğin; içinde sevdiğiniz bir çiçeğin bulunduğu saksı devrildi ve çiçeğiniz kırıldı. Bu noktada elbette biraz üzülmeniz normaldir. Ama bunu tüm gününüze yayar ve ” zaten sakarım, hiçbir şeyi beceremiyorum. Ne olacak şimdi, gitti güzelim çiçek! ” şeklinde yakınmalarınızı sürdürürseniz o günü mutsuz ve stresli geçirmeniz mümkündür. Bunun yerine ” çiçeğin kırılmasına çok üzüldüm, ama yeni bir çiçek alarak bu saksıya dikebilirim” şeklinde düşündüğünüz zaman yaşadığınız mutsuzluk o anda kalacaktır. Artık çiçeğe üzülmeye devam etmek yerine, yeni alacağınız bitki için heyecanlanmaya başlarsınız! Yani olumsuz düşüncelerle zihninizi doldurmamalısınız. Çekim yasasındaki en önemli nokta da budur. Her zaman olabildiğince pozitif düşünülmelidir. 

Çekim Yasası ile Hayalim Ne Kadar Sürede Gerçek Olur? 

 Çekim yasası için gerekli olan şeylere harfiyen uyduğunuz takdirde en fazla 10 ay içinde hayaliniz gerçek olacaktır. Bu süreçte asla umutsuzluğa kapılmamalısınız. Ancak ulaşmak istediğiniz hayal için yerine getirmeniz gereken görevleriniz varsa tabi ki bu konuda çaba göstermeyi asla ihmal etmemelisiniz. Evrende bir yolculukta olduğunuzu düşünün ve son durak mutlaka hayalini kurduğunuz şey olacaktır. İnanmaktan ve kesin şekilde düşünmekten asla vazgeçmeyin. Süreç boyunca karşınıza bir takım engeller çıkabilir. Bunları olgunlukla karşılayarak yolunuza pozitif şekilde devam edin. Olumsuzu o anda bırakın ve negatif enerjinizin tüm gününüzü çalmasına izin vermeyin. Kendinize mutlu olmak için sebepler yaratın. Keyif aldığınız aktiviteleri yapın. Ve unutmayın, evren er ya da geç sizi hayalinize kavuşturacaktır! 

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.