İçeriğe geç

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme:

Kalıcı saç düzleştirme işlemi genellikle kıvırcık saçlıların yaptırmak istediği bir işlemdir. Fakat kuaför fiyatlarını biliyorsunuzdur. Yaklaşık 200 ile 400 TL arası bir fiyatı olan bu işlemi biz evde cüzi miktar ile yapacağız.

Kalıcı Saç Düzleştirme
Evde Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme Nedir ?

Kalıcı saç düzleştirme işlemi kıvırcık yada dalgalı saç yapısı olan kişilerin saçlarına kalıcı bir şekilde düzleştirme işleminin yapılmasıdır. Bu işlem kadın kuaförlerinde 200 ile 400 TL arası yapılan aslında göründüğü kadar zor olmayan fakat işlem yapılırken kimyasal kokunun fazla olmasından dolayı bu fiyatlarda olan bir işlemdir. Birden fazla çeşidi ve markası olan adı brezilya fönü yada keratin fönü olarak ta geçebilen bu işlem başta saçın yıkanması, kurutulması, saça düzleştirme kimyasalının sürülmesi, saçın kimyasal saçtayken kurutulması ve düzleştirici kimyasal olan saça düzleştirici ile pres yapılıp kremin saça emdirilmesi ile biten bir süreçtir.

Kalıcı Saç Düzleştirmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kalıcı saç düzleştirmenin kalıcılığı saçın yapısına, kullanılan düzleştirici kimyasala ve işlem uygulandıktan sonra saçın yıkanma sıklığı ve kullanılan şampuana göre değişiklik göstermektedir. Fakat kalıcılığı arttırmak için yapılması gerekenler var:

-Saçımızı yıkayıp kuruttuktan sonra bu işlemi yapmalıyız.

-İşlemi uygularken keratin kimyasalını saçımıza iyice yedirip  ve press işlemini çok iyi yapmalıyız.

-İşlem bittikten sonra saçımızı tuzsuz şampuan ile yıkamalıyız. Çünkü tuz saçtaki kimyasalın kalıcılığını azaltır ve akmasını sağlar. Saçın terlemesi de bu süreyi azaltmaktadır. Bu yüzden genelde kışın keratin düzleştirme işlemi yapılan saçlar daha uzun düz halde kalır.

Hangi kalıcı düzleştirici ürününü kullanılmalı ?

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme
Trendyol Evde Kalıcı Saç Düzleştirme

Bulabileceğiniz en etkili ve en ucuz kalıcı keratin saç düzleştiricisi Bio Keratin Gold’dur. Evde Bio Keratin Gold ile kalıcı saç düzleştirme işlemininzi yapabilirsiniz. Fiyatı 1000 ml maksimum 80 tl dir. Ve 1000 ml ile saçın uzunluğunada bağlı olarak 6-7 kere düzleştirme işlemini yapabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 ay kalıcılığı oluyor. Tuzsuz şampuan kullanımı çok önemli tabi. İşlemden sonraki saç yıkamalarınızda tuzsuz şampuan kullanmayı unutmayın. Buradaki linkten ucuza satın alabilirsiniz.

Kalıcı Keratin Saç Düzleştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

-Öncelikle bu işlemi yapmadan önce balkon gibi havadar bir yerde yapmanız daha iyi olur. Eğer odada yapacaksanız camları açın. Maske takmanız keratinden çıkan keskin kokuyu çok fazla almamanızı sağlayacaktır. Varsa gözlükte takabilirsiniz. Çünkü saça pres işlemi yaparken çıkan kimyasal kokusu gözünüze ve ağzınıza geliyor olacaktır.

– Bio Keratin Gold’u boya kabımıza yada herhangi bir kaba koyunuz.

-Kaptaki keratini boya fırçası ile saçınıza tutam tutam ayırarak sürünüz.

-Saçınıza tarayış yönüne doğru ince bir tarak ile tarayınız.

-Saçınıza keratini yedirdikten sonra 45 dk bekleyiniz.

-Beklerken saçınızı saç kurutma makinesi ile sıcak ayarda yavaş yavaş kurutunuz.

-45 dk bekledikten sonra saçınızı tutam tutam ayırınız ve saç düzleştirici maşa ile saçınızı düzleştiriniz. Bu press işlemidir. Bu işlem keratinin saçınıza nufuz etmesini sağlayacaktır. Kalıcı düzleşme için asıl yapılması gereken şey budur. Bu işlemi detaylı ve saçın düz olmasını sağlayacak kadar yapınız.

-Son olarak saçınızı 2 gün yıkamayın 2 gün sonra yıkayabilirsiniz.

-Saçınızı işlemden sonra tuzsuz sampuanlarla yıkamayı unutmayın.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.