İçeriğe geç

Evde Protez Tırnak Yapımı

protez tırnak

Kadınlar olarak ortak ilgi alanlarımızdan biri de bakımlı tırnaklar. Tırnaklarımızın güzel görünmesi için de güzellik merkezlerine ve kuaförlere fazla miktarda para harcayabiliyoruz. Bunun yerine evde, hesaplı, kolaylıkla yapabileceğiniz, bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce tırnaklarımızı temiz bir şekilde manikür yapmalıyız.

Öncelikle tırnaklarımızda herhangi bir oje, krem veya herhangi bir maddenin olmadığına emin olalım. Kozmetik mağazalarından veya internet sitelerinden şeffaf protez tırnakları çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Ben, daha uygun fiyata denk geldiği için 100 tane olanı tercih ettim. Sizde alacağınız ürünü 100’lük tercih ederseniz bu işlemi 10 kez tekrarlayabilirsiniz. 

Aldığımız plastik ve sade protez tırnakları tırnak boyutlarınıza göre sıralayın. İsterseniz badem tırnak modelini de tercih edebilirsiniz. Ben daha ulaşılabilir olması açısından düz bir model tercih ettim. Hangi protez tırnak hangi tırnağımıza denk geleceğini ayarladıktan sonra yapıştırıcımızı protez tırnağımıza sürelim. Sürdüğümüz miktara dikkat edelim. Çünkü çok az sürerseniz protez tırnak, çok kolay bir şekilde çıkacaktır. Çok fazla sürerseniz de tırnaktan taşacak ve yapıştırıcı donduktan sonra kötü bir görüntü oluşturacaktır. Ben yapıştırıcı olarak protez tırnak yapıştırıcıları yerine Pattex kullandım. Sıvı yapıştırıcısı ve spreyiyle tırnaklarınıza çok sağlam bir şekilde yapışıyor. Yapıştırıcı sürdüğümüz tırnağı, kendi tırnağımıza yapıştırdıktan sonra 15-20 saniye gibi bir süre elimizle bastırarak bekleyelim. Bu, yapıştırıcımızın hem eşit bir şekilde dağılmasını sağlarken hem de daha sağlam bir şekilde yapışmasına yardımcı olmaktadır.

Tırnaklarımızın hepsini yapıştırdıktan sonra istediğiniz bir ojeyi kenarlarına taşmayacak şekilde sürebilirsiniz. Oje sürme işlemimiz bittikten sonra da ojemizin daha hızlı bir şekilde kuruması için Flormar Oje Kurutucuyu kullanabilirsiniz. Yağ formuna sahip olan bu sprey, ojenizin parlaklığını bozmadan daha hızlı kurumasını sağlayacaktır. Bu işlemi de yaptıktan sonra 15-20 dakika bekleyip, tırnaklarınızı soğuk suya tutabilirsiniz. Bu işlem de tırnaklarınızın daha hızlı kurumasına yardımcı olacaktır. 

Evde tırnak yapımının uygulamalı halini detaylı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.