İçeriğe geç

Gerçek SEO nasıl yapılır?

seo
SEO

Web sayfamızda sayısız içeriğin SEO kuralları ve teknikleri ile dolu olduğunu düşünelim. Arama motorlarının kullanıcıları sayfamıza yönlendirmesi ve Pagerank değerlerimizin de iyi olduğunu varsayalım. Kullanıcı, web sayfasına uğradığı andan itibaren çalışan bot kronometreleri içeriğin ziyaretçiyi tatmin etmemesi ve sayfamızı terk etmesi ile duracak ve bize eksi puan olarak geri dönecektir. Hani, sayfamızı sayısız makaleler ile doldurmuştuk hani, SEO teknikleri ile yapılan makalelerle çok kazanacaktık? Makalelere yığınla para ödedik. Neden sayfamızın değeri ve sıralaması gittikçe düşüyor? Ziyaretçilerimiz azalıp gelirlerimiz düştü. Bu durumda SEO bu değilse gerçek SEO nedir? Gerçek SEO nasıl yapılır? Web sayfama Nasıl daha çok ziyaretçi çekebilirim? diye kendimize sormaz mıyız?

Gerçek SEO’yu anlamak için iki insanı karşımıza alalım. Biri ağzı laf yapan ve güzel kelimelerle bol bol cümleler kuran gramer bilgisi iyi, güzel Türkçeye sahip kişidir. Yazdıkları ve anlattıkları teknik olarak pek eleştirilemez. Diğeri ise, pek konuşmayı dahi bilmeyen ancak konuştuğunda hayretler içerisinde bırakan ve kendini can kulağı ile dinlettirendir. Elbette çok şey bilen ve iyi Türkçeye sahip olandan ziyade kendini dinlettiren şu ikinci kişi daha rağbet görür ve daha çok değerlidir. Kastettiğimiz SEO tipi hangi tekniği içerirse içersin kullanıcıyı kendine çeken içeriktir. Eğer diğer web sayfalarıyla yarışabilecek boyutta olmak istiyor ve üst sıraları hedefliyorsak, bunun için her türlü web malzemesini kullanmaktan çekinmemek ve basmakalıp tekniklerin üstüne çıkmak gerekir.

SEO Teknikleri Tek Başına Yeterli mi?

seo
SEO

Peki, SEO teknikleri tek başına yeterli mi? Birinci kişiyi SEO tekniklerine haiz ve arama motorları için değerli içerikler olarak düşününüz. İkinci şahıs ise pek arama motorları ile ilgilenmese bile kendini kolay dinlettiğinden ve okutturduğundan kısa sürede arama motorlarında benzersiz olarak yerini alacak makale ve içeriktir. Kullanıcılar içeriğin tekniğinden ziyade aradıkları sorulara hem yanıt olmasını hem de dikkatlerini çekmesini bekliyorlar. Özellikle ilk başta resimlerin cazibesi oldukça önemli. SEO düzenlemesinde içeriği dikkat hayret uyandırıcı resimlerle süsleyenler daha fazla Google kazancı elde etmektedirler. Bu aranda sayfalarının arama motorlarında ilk sıralarda çıkma olasılığı da hızla yükselmektedir.

Gerçek SEO Nasıl Yapılır? Çoğu Bilmemektedir

Arama motorları aranan içeriklerle alakalı olarak milyonlarca web sayfasını anında karşımıza çıkarıyor. Bu sayfaların çoğu SEO teknikleri ile yazılmış makalelerle doludur. Herkes SEO konusunda iyi olmak ister ancak içeriklerin dikkatleri üzerin çekmesi hususunda pek oralı değillerdir. Bu nedenle sürekli web sayfalarının reklamlarını yapmak, çevrimiçi para kazanma sitelerinde çalışanlara ziyaret görevleri vermek ve masraf etmekle meşguldürler. Makalelere harcadıklarının yanında reklam ve diğer işler içinde masraf yapmak zorunda kalırlar. Çünkü onlar gerçek SEO nedir? Gerçek SEO nasıl yapılır? Bilmemektedirler. Klasik seo tekniklerine takılmış bir paylaşımcı ancak çok değerli ve benzersiz anahtar kelimelerle belki arama motorlarında ön sıralarda yer alabilir.

Anlaşılan o ki gerçek SEO nedir? Gerçek SEO nasıl yapılır? Sorunun yanıtı teknik kısımlardan ziyade içeriği okutturma kabiliyeti ve ziyaretçileri cezbedici akıcı içeriğe işaret ediyor. Şimdi gelelim beklenen cevaba. Gerçek SEO ,SEO tekniklerini barındırsın yâda barındırmasın dikkatleri üzerine çekebilen ve ziyaretçileri kendiyle meşgul edebilen içeriktir. Bunun için iyi bir etkileşim uyandıracak resim, dikkat çekici bir başlık ve sohbet tadında bir içerik kaleme alınmalıdır. Hele ki bu içerik teknik SEO gereksinimlerini de içinde bulunduruyorsa tadından yenmez. İşte baştan beri anlatmaya çalıştığımız gerçek SEO nasıl yapılır? Sorularının yanıtı özetle budur.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.