İçeriğe geç

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

 Bugün birçok insan gibi sizin de internetten para kazanmanın yollarını aradığınızı biliyoruz. “Online Para Kazanın” başlıklı bir çok makale okuduysanız ve neredeyse hiç sonuç alamadıysanız, sinirlenmeyin ve umutsuzluğa kapılmayın! Öncelikle şunu açıkça belirtmek isteriz ki, kendinize gerçekten inanıyorsanız ve işinizi ciddiyetle yaparsanız internetten para kazanabiliyorsanız, işte internetten para kazanmanın bazı yolları.

1. Anket doldurarak para kazanmak

internetten para kazanmakk
İnternetten para kazanmak

Anket şirketleri, tercihlerinizi ve satın alma eylemlerinizi anlamaya çalışır. Bu verileri toplamak için çevrimiçi anketler yapmanızı istiyorlar. Elbette bunun bedelini ödemeye hazırlar. Anket sonuçlarına göre şirketler, ürün geliştirmesi veya pazarlama açısından stratejik seçimler ve kararlar alabilirler.Aynı zamanda anket yapmak para kazanmanın kolay bir yoludur.

Anket siteleri sizi paraya boğmak için yeterince bonkor değillerdir, ancak sizleri anketlere katılmaya teşvik etmek için ödüller sunarlar. Buradaki en önemli şey birçok şirkete kayıt olmaktır. Her şirket size ayda 75 TL ödese ve 56 tanesiyle sürekli iletişim halinde olsanız bile ayda 500 TL hiç fena değil.

2. Youtube’dan para kazanmak

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Kimin için: YouTube’da para kazanmak için teknoloji konusunda bilgili bir genç, güzel bir kadın veya karizmatik bir oyuncu olmanıza gerek yok.

Kazançlar: Ne kadar görüntülenme alabileceğinize bağlıdır. Her 1000 görüntüleme için yaklaşık 13 ABD Doları kazanırsınız (ülkeye ve dile göre değişir).

Maliyet: Videolarınızı oluşturmak adına nelere ihtiyaç duyduğunuza bağlıdır; muhtemelen videolarınız için kayıt ekipmanına (kaliteli bir kamera, mikrofon, aydınlatma kiti vb.) ihtiyacınız olacaktır.

 Aslında, bir kanal için yaratıcı fikirlere sahip ve sürekli olarak güzel videolar hazırlayabilen herkes YouTube’dan gelir elde etmeye başlayabilir. Asıl olay şu ki, YouTube dünyadaki en büyük arama motorlarından biridir. Milyonlarca insan bunu sadece komik videolar bulmak için yapmıyor, aynı zamanda her türden insan bir şeylerin nasıl yapıldığını öğrenmek için kullanıyor. Yeterince geniş bir kitleyi ilgilendiren konularda harika videolar oluşturabildiğiniz sürece, YouTube’dan para kazanmak kolaydır.

3. Makale yazarak para kazanmak

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Kimin için: Yazma becerisine sahip ve internette hızlı para kazanmak isteyen herkes. Makale yazmak, evinizden çıkmadan hızlı para kazanmanın harika bir yoludur.

Kazanç: Bir yazar olarak yeteneğinize bağlı olarak, 100 kelime başına 2 $ ile 35 $ arasında değişmektedir.

Maliyet: Herhangi bir gider söz konusu değildir.

Makale yazarları, çoğunlukla blog ve web sitesi içeriği olmak üzere her türlü içeriği oluşturur. Sonuçta, ziyaretçileri çekmek için bir içerik pazarlama stratejisinin parçası. Evinizden çıkmadan içerik yazarak para kazanmak istiyorsanız, yapmadığınızdan emin olmalısınız. Yazım veya dil bilgisi hatalarınız var ve içeriğiniz akıcı. Kaliteli içeriğe olan talep son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Bunun nedeni, içeriğin web sitelerinin daha fazla trafik çekmesine ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış oluşturmasına yardımcı olmasıdır.

4. İnstagram’dan para kazanmak

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Instagram hesabınızı büyüterek binlerce aboneye ulaşabilirseniz çevrimiçi para kazanmak kolaydır ve birçok marka reklam vermek için sektörlerine yakın Instagram etkileyicileri arıyor. Sadece bir gönderi için binlerce dolar kazanabilirsiniz. Diğer bir seçenek de gönderilerinize bağlı kuruluş bağlantıları ekleyerek Instagram’da para kazanmaktır. İşin püf noktası tam olarak popüler olmakla ilgili olduğu için, “insanları nasıl etkileyebilirim” diye düşünmeye başlamak en iyisidir. Kim zaten Instagram’da bir çözüm buldu İnternetten para kazanmak için sosyal ağlar arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız ilk tercihiniz Instagram olmalı çünkü diğerleri popülerlik açısından doymuşken Instagram her geçen gün daha fazla kazanıyor.

Ne kadar kazanıyorsunuz: Hedef kitlenizin büyüklüğüne ve izlediğiniz stratejiye (para kazanma yöntemine) bağlı olduğundan kesin bir rakam vermek yanlış olur.

5. Blog yazarak para kazanmak

blog
Blog Yazarak Para Kazanmak

Kimin için: Bu, ekstra para kazanmak, uzaktan çalışmak veya küçük bir servet kazanmak isteyen herkesin deneyebileceği bir şey.

Kazanç: Hangi konuda yazdığınıza ve ne kadar çaba harcadığınıza bağlıdır. Ayda birkaç yüz dolar, hatta bir milyon dolar olabilir.

Maliyet: 750 TL civarı.

Bu, sürdürülebilir bir gelir için çevrimiçi para kazanmanın en iyi yoludur, ancak blog yazmanın evden para kazandıran bir fikir olduğunu ve sürekli ve düzenli olarak üzerinde çalışmanız gerektiğini unutmayın. , blogunuzdan para kazanma söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunuyor; Ancak, hatırlanması gereken çok önemli bir şey, farklı stratejiler uygulayarak birden fazla gelir akışı yaratmaya çalışmanız gerektiğidir. “Neden Blog Açmalıyız?” makalemizi okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

6. Satış ortaklığı ile para kazanma

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Affiliate pazarlama, internet ortamında satılan herhangi bir ürünün satışına vesile olması kaydıyla reklamının yapılmasından elde edilen gelir olarak ifade edilebilir. Bu duyuruyu size verilen özel bir bağlantı ile yapın. Reklam için bloglar, sosyal medya ve Adwords seçenekler arasında yer alır. Blogda bir açıklama yapmayı seçtim. Bu benim ilk internetten para kazanma yöntemim ve pasif gelir sahibi olmak isteyen insanlar için internetten para kazanmanın en uygun yöntemi olduğuna inanıyorum.

Kurulumu kolaydır, neredeyse hiç yatırım yoktur ve büyük gelir potansiyeli vardır ve bir kez kurulduktan sonra neredeyse unutabilirsiniz; sadece minimum bakım gerekli olacaktır. Bağlı kuruluş ortaklığı, ürün önerilerinin veya incelemelerinin yayınlanacağı bir blog açmaktan oluşur. Bu analizlerde, ürünlerin satıldığı gerçek web sayfalarına eklentiler sağlıyoruz. Bu linkler üzerinden yapılan her satış size komisyon kazandırır.Bu sistemin kazanç potansiyeli seçtiğiniz pazara bağlıdır (ürün kategorisi ne kadar çok satılır ve ne kadar pahalı olursa o kadar iyidir) ve ayrıca harcadığınız zamana da bağlıdır.

7. Adsense ile para kazanmak

adsense
İnternetten para kazanmak

 İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından biri de web sayfalarına reklam vermektir. Bir konuyla ilgili bir web sayfası açıyorsunuz, birkaç okuyucu buluyorsunuz ve bir kez orada olduklarında bir şeyler yapıyorlar ve kolayca para kazanabiliyorsunuz. En yaygın olanı, okuyucu bir reklamı tıkladığında kazanmaktır. Aslında bu eylem, dünyanın en büyük reklam ağının çalışma şeklidir; Google adsense. Adsense, kullanım kolaylığı ve reklamveren sayısı nedeniyle oldukça popülerdir. Kolayca kayıt olabilirsiniz ve başvurunuz kabul edildikten sonra bir kod ekleyerek web sayfanıza ilan verebilirsiniz. Örneğin, yemek tarifleri, dergiler veya finans hakkında bilgi yayınladığınız bir web sitesi sayfası oluşturabilirsiniz.

8. Grafik tasarım ile para kazanmak

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

 Grafik tasarım eğitimi almayan çoğu insan, grafik tasarımcı adıyla kariyer düşüncesine olumsuz bakar, ancak gerçekte, giriş seviyesi bir grafik tasarımcı pozisyonu için bir derece her zaman gerekli değildir. Tüm işletmelerin yetenekli grafik tasarımcılar tarafından yapılan gösterişli logolara ihtiyacları vardır. İnfografikler, afişler, logolar veya afişler gibi görseller oluşturmak zaman alır, bu nedenle birçok işletmenin dışarıdan yardıma ihtiyacı vardır.

Temel dijital becerilere sahipseniz, bu hizmetleri sağlayabilirsiniz. Canva’da birkaç gün içinde usta hale gelebilirsiniz. Hangi kariyere sahip olursanız olun veya hangi uzaktan çalışmayı planlıyorsanız, grafik tasarım öğrenmeye değer bir beceridir. Müşteri bulmak istiyorsanız, durmanız gereken ilk yer özel bir 99designs tasarımcı pazarıdır. Veya diğer serbest çalışan türlerinde olduğu gibi, hizmetlerinizi Fiverr ve Upwork gibi popüler serbest çalışan sitelerde satabilirsiniz. Elbette grafik tasarımcı olarak çalışmak çok yetenekli sanatçılar için daha fazla gelir sağlıyor. Daha basit projeler için çok daha az kazanabilirsiniz.

9.Pinterest üzerinden para kazanmak

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

 Pinterest ülkemizde pek ilgi görmese de internetten para kazanmak için uygun bir platformdur. 400 milyondan fazla kullanıcısı var ve şaşırtıcı bir şekilde çoğu kadın. Pinterest, görsel paylaşıma dayalı sosyal ağlardan biri olsa da tıpkı Instagram gibi farklı bir yapısı var. Mantık sosyal medyada her zaman aynı şekilde çalışır. Sizi takip eden bir yığın sıfırınız yoksa internetten para kazanmanın hayalini bile kurmayın. Pinterest’te mesaj panoları adı verilen özel sayfalar açın. Burada belirli bir kitleye hitap eden mükemmel resimleri paylaşarak takipçi toplayabilirsiniz. Hedeflediğiniz abone sayısına ulaştığınızda, bağlı kuruluş pazarlaması yapabilir, sponsorlar alabilir veya web sitenize ziyaretçi getirerek çevrimiçi para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

10.Domain alın ve satın

internetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Kimin için: Yatırım meraklıları ve risk alanlar için harika bir çevrimiçi para kazanma seçeneği.

Kazançlar: Eskisi kadar karlı değil, ancak bazı alan adları binlerce hatta on binlerce dolara satabilir.

Maliyet: Ne kadar yatırım yapmak istediğinize bağlı olarak birkaç dolardan birkaç bin dolara kadar değişebilir.

 Bazen bir web sitesinin değeri alan adında yatar. Etkileyici bir anahtar kelime alan adı, bir işletme, çevrimiçi yayın veya blog için büyük bir fark yaratabilir. Bu nedenle bazı durumlarda istedikleri alan adını almak için çok para harcamaya hazırdırlar. , bu strateji yıllar önce olduğu kadar karlı değil çünkü birçok iyi alan zaten alındı, ancak bu hala büyük bir sorun.

Domain ticareti yaparak internetten nasıl para kazanılır?

+ Yeni bir alan adını satın almanız gerekiyor. + Veya Sedo‘dan mevcut bir alan adı satın alın (bu, mevcut en büyük alan adı pazarıdır). +Etki alanlarınızı Sedo Marketplace’te sabit bir fiyatla veya açık artırmayla satın.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.