İçeriğe geç

Jawline Uygulaması ile Hollywood Çenesi

Jawline Uygulaması ile Hollywood Çenesi

Jawline Uygulaması ile Hollywood Çenesi

Kadınların güzelliklerine olan düşkünlükleri tartışılmaz bir gerçektir. Özellikle yüz güzelliği için kadınlar estetik operasyonlara başvurmaktan asla çekinmez. Çene hattı yüz bölgesinde en dikkat çeken kısımlardan biridir. Yüze şeklini veren çene hattı ne kadar sivri ve düzgün olursa kişi daha genç ve güzel bir görünüme sahip olur. Çene şeklinden hoşlanmayan kişiler ise son yıllarda popüler olan Jawline dolgusuna yönelmiş durumda. Jawline aslında çene hattına verilen isimdir.

Ancak çene şekillendirilmesi adına yapılan estetik operasyon da bu isimle adlandırılır. Bu işlem halk arasında Angelina Jolie çenesi veya Hollywood çenesi şeklinde de adlandırılır. Jawline cerrahi bir işlem değildir. Yüzdeki altın orana sahip olmak isteyen kişiler jawline işlemini yaptırabilirler. İşlem sonrasında kişi daha belirgin ve keskin bir çene hattına sahip olur. Jawline dolgusu 18 yaşını dolduran herkese uygulanabilir.  

Jawline Uygulaması Nasıl Yapılır? 

İşlemden önce doktorunuz yüz bölgesini dikkatlice analiz eder ve sizin taleplerinizi dinler. Doktorunuzun yaptığı plan doğrultusunda işleme geçilir. Jawline işlemi hyalüronik asit dolgusu ile uygulanır. Bu madde yüz dolguları için sıklıkla tercih edilir. Nedeni ise vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamasıdır. Çünkü hyalüronik asit vücutta zaten var olan bir maddedir. Öncelikle uygulamanın yapılacağı çene bölgesine anestezik krem sürülür. Daha sonra doktorunuz ince uçlu olan küçük iğneler ve kanüller ile çene bölgenize dolgu malzemesi enjekte eder. Bazı işlemlerde hyalüronik asit yerine kişinin kendi vücut yağı ya da kök hücre ile desteklenmiş yağ da enjeksiyon sırasında tercih edilebilir. Yaklaşık 20 dakika süren dolgu işlemi sonrasında çene bölgesinde var olan şekilsizlikler ya da sarkıklıklar da giderilmiş olur. Uygulamadan sonra kişi çene bölgesinde sertlik ve şişlik gibi durumlar hissedebilir. Doktorunuz ağrı kesici reçete ederek süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Jawline işleminden sonra çenenin uç kısmından kulaklara kadar uzanan hattın daha belirgin bir hal aldığı gözlemlenir. Kişi eğer isterse çene hattı dolgusuna ek olarak çene ucu dolgusu da yaptırabilir.  

Jawline İşlemi ile Çene Bölgesinde Nasıl Değişiklikler Meydana Gelir? 

l Yüz hatları yuvarlak bir görünümden çıkarak V şeklini alır. 

l Çene görünümü keskin hatlara sahip olur. 

l Gıdı görünümü tamamen ortadan kalkar. 

l Eğer çene bölgesinde kırışıklıklar varsa giderilir. 

l Gıdı, boyun ve yüz arasında dengeli bir görünüm oluşur. 

l Kişi Jawline işleminden sonra daha zayıf, zarif ve çekici bir yüze sahip olur. 

l Yüz bölgesi daha simetrik ve muntazam bir hal alır. 

Jawline Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır? 

Çene hatlarının daha keskin bir görünüme sahip olmasını isteyenlerin aklını kurcalayan en önemli sorulardan biri ”Jawline işleminin kalıcılığı ne kadardır?” sorusu oluyor. Jawline uygulaması maalesef geçici bir işlemdir. Ancak bu işlemin kalıcılığı kişiden kişiye ya da uygulama sırasında tercih edilen dolgu malzemesine bağlı olarak değişir. Çene dolgusu en yaygın olarak hyalüronik asit ile uygulanır. Bu işlemin kalıcılığı 6-12 ay olmaktadır. Kalıcılığı en uzun süren Jawline işlemi ise kök hücre destekli olan enjeksiyonlar ile yapılır. Bu şekilde uygulanan Jawline işleminin 5 yıla kadar kalıcılığı söz konusudur. Eğer kişinin kendi yağı dolgu malzemesi olarak kullanılırsa kalıcılık süresi yaklaşık 3 yıl olacaktır.  

Jawline işlemi yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka alanında uzman bir estetik cerrahtan yardım alması gereklidir. Uygulamadan sonra doktorunuzun tavsiyelerine uymanız halinde kısa sürede toparlanarak normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.