İçeriğe geç

Kakao Yağı ile Çatlak Tedavisi 

kakao yağı

Kakao yağı özellikle hamilelik döneminde oluşan çatlaklar için ya da selülit, varis gibi sorunların yarattığı çatlaklar için oldukça faydalıdır. Kakao yağı bazı yerlerde hazır şekilde satılmaktadır. Ancak en ideali katı kakao yağı kullanılmasıdır. Kakao yağı aktarlarda kalıp halinde satılır. Bu bir cezvede eritilerek yağ haline getirilir. Katı kakao yağı her zaman daha etkili ve daha doğal bir üründür. 

Hamilelikte Kakao Yağı Kullanımı  

Gebelerin çoğu çatlak sorunu yaşamaktadır. Bunun önüne geçmek için hamilelik sürecinde ya da doğum sonrasında bazı kozmetik ürünler kullanılmaktadır. Karın bölgesinin gerilmesi ve genişlemesi bu çatlakların oluşmasına neden olmaktadır. Kakao yağı ile çatlak tedavisi hamilelik sürecinde de yapılabilmektedir. Kakao yağının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kakao yağını hamilelik sürecinde haftada 2 ya da 3 kez karın bölgesine masaj yapılarak çatlak oluşumu engellenebilir. 

Kakao Yağının Faydaları  

kakao yağı

Kakao yağının çatlak tedavisi dışında da bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi açık yara tedavilerine iyi gelmesidir. Bebek cildinin nemlenmesi ve taze kalması için de kakao yağı kullanılabilir. Bebeğe herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle bebeklerde oluşan pişik sorunun da tedavi edici etkiye sahiptir. Kakao yağı bronz bir ten rengine sahip olmak için de kullanılabilir. Cilde zarar vermeden ten renginizi koyulaştırmaya yardımcı olur. Cildin nemlenmesini sağlayarak günlük cilt bakımınızı tamamlamanızı sağlar. Kakao yağı çatlak tedavisinde etkili olduğu kadar kırışıklıkları da azaltmada etkilidir. Yaşlanma karşıtı olup göz çevresinde oluşan kaz ayaklarını ya da yüz bölgesinde oluşan yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır. Kakao yağı kozmetik ürün üretiminde de kullanılmaktadır. Bu sayede kozmetik ürünler cilde daha az zarar vermiş olacaktır. Ayrıca hoş bir koku olmasını sağlayacaktır. 

Trendyol’da en çok değerlendirilen Doğal Kakao Yağı linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.