İçeriğe geç

Piramitlerin Sıra Dışı Özellikleri 

Piramitlerin Sıra Dışı Özellikleri 

Piramitlerin Sıradışı Özellikleri

Piramitlerin Sıradışı Özellikleri; Dünya üzerinde gizemi henüz çözülmemiş bir sürü eser vardır. Mısır piramitleri de bu eserlerin başında yerini alır. Bu devasa yapıların o günün şartlarında nasıl yapıldığını anlamak imkansız gibi. Kimisi uzaylıların yaptığını söylüyor kimisi ise insanüstü varlıkların. Bu ilgi çekici ve görkemli yapılar dünyanın 7 harikası içinde yer alıyor. 

Bu sebepten dolayı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. İçi bir labirent gibi olan bu yapılara hayran kalmamak mümkün değil. Pek çok sıra dışı özelliği içinde barındıran piramitler adeta bir sır küpü gibi. O halde piramitlerin sıra dışı özelliklerini hep birlikte inceleyelim ve bu muazzam yapıların şifresini çözmeye çalışalım. 

İnşa Edilirken Kullanılan Matematik 

Mısır piramitleri öyle bir matematik gücü ile inşa edilmiş ki duyduğunuz zaman hayretler içinde kalıyorsunuz. O zamanki kralın doğduğu ve tahta çıktığı zamanı ölçerek piramitleri ona göre tasarlanmışlardır. Bu sayede yılda iki defa kralın odasına o tarihlerde güneş girmektedir. Ayrıca bu piramitler inşa edilirken her biri ayrı ayrı bir matematik kuralına göre oluşturulmuştur. 

Radyoaktif Özellik Taşıması 

Bu piramitler çok ilginç bir şekilde radyoaktif özellik gösterir. Piramitleri ilk keşfeden 12 bilim insanı içine girmiş ve araştırma yapamaya başlamış. Yüksek derecede radyasyon barındıran mumyaları da incelemişler. Ve bu 12 bilim adamı fazlaca radyoaktif maddeye maruz kaldıkları için kanserden yaşamlarını yitirmişler. Eğer bir gün piramitlerin içine girme imkanınız olursa mumyalara dikkat edin. 

Yaraları Çabucak İyileştirmesi 

Eğer bir yaranız var ise piramitlerin içeresinde kalırsanız dışarıya oranla yaranızın iyileşme hızı daha çabuk olur. Ayrıca piramitlerin içerisinde bekletilen sütün bir haftada yoğurt olduğu da biliniyor. Piramitlerin bu ilginç özellikleri de diğer ilginç özellikleri gibi çözülmeyi bekliyor. 

Bazı Teknolojik Cihazların Çalışmaması 

Piramitlerin içerisindeyseniz sonar cihazı radar cihazı gibi atletleriniz tam olarak çalışmayacaktır. Bu da piramitleri acaba uzaylılar mı yaptı sorusunu aklımıza getirmiyor değil. 

Sıcaklık Kavramı 

Mısır piramitlerinin içi ilginç bir şekilde yaz aylarında serin kış aylarında ise sıcaktır. Bu ileri teknoloji şu anda bile kullanılamıyor. Büyük ihtimalle piramitlerin içerisindeki yaşayanların konforu düşünülerek bu ayrıntı eklenmiş. 

Suyun Maske Olması 

Eğer siz piramitlerin içerisinde içme suyunu bekletirseniz üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra bu su bir yüz maskesi haline dönüşecektir. Ayrıca ağzı açık bir çöp kovasını dışarda bırakırsanız kokmaya başlar ama bu durum piramitler için geçerli değildir. Çöp kovasını ağzı açık bir şekilde bırakırsanız içindekiler ne kadar çürümüş olursa olsun dışarıya asla kokusunu vermeyecektir. 

İşte sıra dışı mısır piramitlerinin özellikleri böyleydi. Belki de hâlâ çözülmemiş bir sürü gizemi içinde barındıran bu piramitler gezip görülecek yerler arasında ilk sıralarda yerini alıyor. Bu ilginç yapılar kelimenin tam anlamıyla dünya mirası. 

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.