İçeriğe geç

Sakal Ekimi İyileşme Süreci ve Sonuçları

Sakal Ekimi İyileşme Süreci ve Sonuçları 

sakal ekimi

 Sakal ekimi sonrası ilk hafta iyileşme sürecinin çoğunluğu tamamlanır. İyileşme sürecini hızlandırmak için doktorunuzun önerilerini mutlaka dikkate almanız gerekir. Muhtemel sakal ekimi sonuçları arasında karıncalanma hissi de vardır. Fakat, doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlar ya da antibiyotiklerle bu sorunu giderebilirsiniz.  

Sonuçları

 Erkekler için sakal erkeksi görünüm kazandıran doğal bir aksesuardır. Ancak zaman zaman sakal ve bıyıklarınızın olmaması ya da düzensiz çıkması gibi sorunlardan muzdarip olabilirsiniz. Yüzünüzdeki bu problemler genetik olabileceği gibi yanıklar, ameliyat izleri veya cilt hastalıklarından da kaynaklanabilir. 

 Yüzünüzdeki bu problemleri kesin olarak çözmek için sakal ekim işlemi yaptırabilirsiniz. Peki, cerrahi bir işlem olan sakal ekimi sonuçları nelerdir? Sakal ekim işleminin yan etkileri var mıdır? Saç ekim konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen makaleyi okumaya devam edin! 

 Sakal ekim işleminden yaklaşık 1 ay sonra ekilen greftler kademeli olarak dökülmeye başlar. Bu süreçten sonra yeni sakallarınız çıkmaya başlar. Sakal ekimi prosedürünün nihai sonuçlarını 6 ay sonra elde etmeye başlarsınız. Yaklaşık 12 ayın sonunda ise sakallarınız daha gür ve dolgun bir şekilde çıkmış olur. 

sakal ekimi

Yan Etkileri  

 Sakal ekimi sonuçları arasında bazı yan etkiler de ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler arasında kanama, şişlik, enfeksiyon, morarma, kızarıklık, kabuklanma, donör bölgede ve sakal ekilen bölgede hissizlik gibi sonuçlar sıralanabilir. Fakat; saç ekim işlemi sonrasında nadir de olsa görülen bu durumlar normal kabul edilir. 

 Sakal ekimi yan etkileri ile başa çıkmak ve en kısa sürede iyileşmek için doktorunuzun tavsiyelerini mutlaka dikkate almalısınız. Ayrıca, sakal ekimi işleminin yan etkileri ve muhtemel risklerini en aza indirmek için mutlaka tecrübeli bir doktor ve klinikten hizmet almaya öncelik vermelisiniz. 

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.