İçeriğe geç

Seyrek Sakal Nasıl Güçlendirilir ?

Sakal kelime tanımı olarak, genellikle erkeklerin çene, yanak, boyun ve üst dudak kısımlarında büyüyen kıllara denir.

Erkeklerde sakal genellikle 12-15 yaş bandından sonra çıkmaya başlar. Buna erkeklerde ki ergenliğe girme yaşı da diyebiliriz. Başlarda genellikle bıyık bölgesinde tüylenme başlar sonra faul denilen kulak altı bölgelerde tüylenme görülür. Şimdi bu tüylenmeleri kıl haline getirme tüyolarından bahsedelim.

Eğer 19 yaşına geldiyseniz ve yüz bölgenizde tüylenmeleriniz mevcut ise köse değilseniz bu sakallarınızı çıkarmayı başarabilirsiniz. Bunun için adım adım çözümlerden bahsediyor olacağız.

-Biotin Hapı Kullanmak

Seyrek Sakal Nasıl Güçlendirilir ?

Biotin, vücutta yağ asitleri, aminoasitler ve glukoz metabolizması için gereken koenzim görevi üstlenir. B vitamin grubu, besinlerden yağ ve karbonhidratları parçalamak ve enerjiye dönüştürmekle sorumludur. Bu enerji, vücudun gerekli işlevlerinin çoğuna yakıt sağlar. Biotin güçlü tırnaklar ve saçları destekleyen bir protein olan keratin üretmek için de gereklidir.

Saç, tırnak ve cilt sağlığını korumada önemli rol oynar. B vitamini kompleksi metabolizma aktivitesini, beyin fonksiyonlarını, sinir sinyallemesini ve günlük fonksiyonları destekler.

Bu yüzden biotin hapı halk içinde saç dökülmesini engelleyen ve sakal köklerini güçlendiren hap olarakta bilinir.

Biotin hapı kullanarak sakalınızın kıl köklerini kalınlaştırıp daha gür sakallara sahip olabilirsiniz. Tabi ki düzenli kullanım gerekli en az 3 ay kullanılmalı. Biotin hapı olarak Solgar’ın ürününü tavsiye ediyorum en etkilisinin o olduğunu düşünüyorum. Buradaki linkten güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Jilet Sakal Çıkarır Mı?

Seyrek Sakal Nasıl Güçlendirilir ?

Jiletle tıraş olmanız sakal çıkarımını sağlamayacaktır. Hatta bilinenin aksine jilet kullanımı sakal çıkmasını engellemektedir. Sakalınızın uzamasını tüy halinden kıl haline dönüşmesine izin vermelisiniz. Yeni oluşmaya başlayan sakallarınızı kestiğiniz zaman hele ki jiletle olursa sakalınızın uzamasını engelleyecektir. Sakalınızı uzamaya bırakın kötü bir görüntü olsada buna katlanmalısınız. Zamanla alt taraftan uzayan kıllar sakalınızı daha fazla göstericek ve seyrekliğini azaltacaktır. Şu da var ki sakal uzamasının genetik, beslenme, vitamin ve mineral alımı gibi konularla doğrudan ilişkisi vardır.

Seyrek Sakalı Gürleştirme

Seyrek Sakal Nasıl Güçlendirilir ?

Seyrek sakalları olanlar ve sakalları belirli bölgelerde var olan ama boşlukları olanlar için sakal serumları kullanımının işe yaradığını görmedim. Burada ki asıl dikkat edilmesi gereken nokta evet benim seyrek de olsa bir sakalım var ve bunu nasıl gür bir sakal haline getirebilirim olmalı.

-Dermoroller Kullanmak

Seyrek Sakal Nasıl Güçlendirilir ?

Dermaroller 540 adet titanyum iğnesi ile ciltte binlerce mikroskobik kanal yaratır ve vücudun doğal iyileşme sürecini aktif hale getirir. İyileşme evresine giren hücreler için kan pompalar. Ve böylelikle kan dolaşımını artırır. Ve satış fiyatları genellikle 15-80 tl arası değişir. Siz yanında temizleme antibakteriyelini de almalısınız. Ben bu ürünü kullanıyorum. Linkten satın alabilirsiniz.

Dermaroller yüzünüzdeki kıl köklerini uyarır ve kıl köklerinin çıkması ve uzamasında büyük rol oynar. Her akşam yatmadan önce uzamış sakallarınızın üstüne ve boş kalan bölgelerin üzerinde hareket ettirin. Fakat dermaroller seçimindeki şu noktayı atlamamamız gerek. Yüz için 0.05 mm çaplı titanyum iğneli dermaroller seçmelisiniz. Genellikle 1 mm çaplı titanyum iğneli olan dermarollerlar vücut için, 1,5 mm çaplı titanyum iğneli olan dermarollerlar ise saç için kullanılır. Siz  yüzünüzde 1 mm çaplı titanyum iğneli dermarollerlar kullanırsanız yüzünüzü çizebilirsiniz. Dermaroller seçerken bu kriterlere dikkat etmeliyiz.

Gelelim dermarollerların sakalımızdaki etkisine. Şöyle ki dermarollerı her akşam yatmadan önce kullandığınızda zamanla yüzünüzdeki sakal gürlüğünü fark edeceksiniz. Ve boş kısımlarda da yavaştan tüylenmeler hatta sonraki evrelerde tüylerin kıla dönüştüğünü göreceksiniz.

Diğer en iyi blog yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.